Görebildiğinizden daha fazlası için...

Açık Alan İzleme

Büyük Panoramalar, İnanılmaz Yakınlaştırma

Tek Bir Kamera ile Geniş Bir Alanı Kapsayın

Sabit lensli kameralar sürekli olarak dar görüş alanlarını büyük ayrıntıyla kaplar, ancak tüm sahneyi kapsamaz.

Tek sensörlü balıkgözü kameralar, uygun fiyatlarla panoramik görüntüler sağlar, ancak daha uzak mesafelerde daha fazla ayrıntı elde etme yeteneği sınırlıdır.

Geleneksel çok sensörlü panoramik kameralar geniş bir görüş alanını kapsar, ancak arka uçta (VMS), kullanıcıların bir panoramayı görmek için farklı sensörlerden gelen görüntüleri manuel olarak düzenlemeleri gerekir. Genel kullanıcı deneyimi daha sonra görüntüleri kopyalayan örtüşmelerden, kapsamın eksik olduğu boşluklardan ve insan gözüne gerçekçi olmayan eğimli görüntülemeden muzdariptir.

Tek bir kamera ile geniş bir alanı kaplamak mümkün mü? Hikvision, Kesintisiz Görüntü Birleştirme teknolojisi ile desteklenen panoramik kameraları ve kaydırma, döşeme ve yakınlaştırma özelliklerine ve otomatik izleme gibi akıllı işlevlere sahip PTZ kameralarıyla her zaman olumlu bir yanıt alır.

Görüntü birleştirme veya fotoğraf birleştirme, bölümlere ayrılmış yüksek çözünürlüklü panoramik bir görüntü oluşturmak için birden fazla fotoğraf görüntüsünü üst üste binen görüş alanlarıyla birleştirme işlemidir. Yaygın olarak yazılımla gerçekleştirilen görüntü birleştirme yaklaşımlarının çoğu, kusursuz sonuçlar üretmek için görüntüler ve özdeş pozlar arasında neredeyse tam örtüşmeler gerektirir.

Hikvision, ek sunucu kullanmadan 180 ve 360 ​​derecelik panoramalar sunmak için benzersiz, hepsi bir arada PanoVu Serisi Kameralarında ön uç görüntü birleştirme teknolojisini kullandı. İşlenmiş panoramanın, dikilmiş görüntüleri arasında neredeyse hiç görünür kenarları yoktur ve parlaklık ve beyaz dengesi, harika bir kullanıcı deneyimi için mükemmel şekilde harmanlanmıştır. Dolayısıyla hiçbir grafiksel kusur videoda ayrıntılı görüntülemeyi engellemez.

Kesintisiz Görüntü Birleştirme

Kesintisiz görüntü birleştirme, tüm görüş alanlarında tam pan, tilt ve zoom işlevleri için de ön koşuldur. PanoVu Serisi Kameralara gömülü olan kesintisiz görüntü birleştirme, 180 ° veya 360 ° görüş alanı kapsamına ihtiyaç duyulan havaalanları, limanlar, transit istasyonları, otoparklar, stadyumlar ve meydanlar gibi çok çeşitli senaryolarda kullanılır.

PTZ

Pan-tilt-zoom (PTZ) kamera, gözetim alanının tam bir resmini elde etmek için kamerayı farklı yönlere hareket ettirerek ve güvenlik olaylarının daha fazla detayı için yakınlaştırarak çalışır. Kaydırma, eğme ve yakınlaştırma özellikleri, aynı anda harika ayrıntılar elde ederken tek bir kamerayla geniş alanları izlemeyi mümkün kılar

Hikvision, farklı uygulama senaryoları için geniş bir PTZ kamera yelpazesi sunar: üst düzey DF serisi ağ PTZ, AF serisi Turbo HD PTZ, PTZ konumlandırma kameraları, trafik PTZ ve daha fazlası. Bu PTZ kameralar, bağımsız bir çözüm olarak iyi çalışır ve diğer kameralarla entegre olur. Hikvision’un PTZ kameraları ile güvenlik olaylarına hızlı bir şekilde yanıt verebilir ve fark edilmeden hiçbir kör nokta bırakabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir