Görebildiğinizden daha fazlası için...

Depolama ve Bant Genişliği

Güvenlik Sisteminizi Çalışır Durumda Tutun

Sorunsuz ve Ekonomik

İşletmeniz büyüdükçe günlük verilerinizin hacmi de artacaktır. Bant genişliği ve depolama sorunlarından zaten rahatsızsanız, güvenlik sisteminizin sorunsuz ve ekonomik bir şekilde çalışır durumda kalmasını sağlayacak Hikvision’un H.265 + sıkıştırma ve Doğrudan Akış teknolojilerine göz atmanın zamanı geldi.

H.265+ Nedir?

Hikvision tarafından kendi geliştirdiği, videonun bit hızını standart bir H.265 codec bileşenine göre büyük ölçüde azaltabilen akıllı bir algoritma. Hikvision H.265 +, standart H.265 / Yüksek verimli Video Kodlama (HEVC) formatına dayanan bu kadar optimize edilmiş bir video kodlama teknolojisidir.

H.265 + ile video kalitesi, H.265 / HEVC ile neredeyse eşleşir, ancak üç temel teknoloji (tahmin kodlama, gürültü bastırma ve esnek bit hızı kontrolü) sayesinde gereken iletim bant genişliğini ve depolama kapasitesini azaltır.

Bant genişliği azaltma, veri depolama verimliliği ve video içeriği analizlerinde inanılmaz gelişmeler olduğunu gösterir.

 

Ultra HD gözetim kameraları bir süredir üretimdedir, ancak aşırı iletim bant genişliği ve büyük depolama kapasitesi gerektirdikleri için hemen ve yaygın olarak uygulanmadılar. Ultra HD video akışlarından bit hızının nasıl sınırlandırılacağı kritik bir sorun haline gelir ve bu kameraların projenizdeki uygunluğunu belirler.

Sorun, Hikvision’un H.265’in ortalama bit hızının yaklaşık% 32,4’ünü kullanan H.265 + kodlama teknolojisi kullanılarak çözülebilir (Hikvision H.265 + Kodlama Teknolojisi Teknik Raporu’na göre). Kaydedilen görüntülerin bit hızı büyük ölçüde azaldığından, bant genişliği ve depolama maliyetleri de azalır.

H.265 + AŞAĞIDAKİ ÖZELLİKLERLE GÖZETİM SENARYOLARI İÇİN OPTİMİZE EDİLMİŞTİR.

Arka plan bilgileri sabit kalır ve nadiren değişir.
Ana odak alanı olan hareketli nesneler, gözetim video görüntülerinin önemli bir bölümünde yalnızca ara sıra görünür.
24 saat kesintisiz gözetim gereklidir.
H.265 +, 8 MP ve 12 MP kameralar gibi ultra HD gözetim kameralarının uygulamalarını genişletir.

Doğrudan Akış

Video okuma / yazma işlemleri, tüm depolama sistemini kolayca tıkayan, veri depolama alanını kaplayan ve maliyetleri artıran kayıt sunucularından geçer. Geleneksel dosya sistemi, periyodik olarak verilerin üzerine yazarak çok sayıda dosya parçasına neden olur. Ve depolama cihazlarının performansı, kullanım süreleri arttıkça düşer.

Daha da kötüsü, sunucu arızaları veya arızaları durumunda, veriler salt okunur hale gelebilir veya kaybolabilir.

Doğrudan Akış Teknolojisi

Hikvision’un Doğrudan Akış Teknolojisi, video akışlarının depolama cihazlarına doğrudan yazılmasını sağlayarak ek kayıt sunucularının maliyetlerini ortadan kaldırır ve böylece sunucuların arızalarını ve performans darboğazlarını önler. Tek bir disk dizisindeki herhangi bir hata diğer disk dizilerini etkilemeyecek şekilde yüksek güvenilirliğe sahip bağımsız depolama aygıtlarını kullanır. Eşsiz video akışı koruma mekanizması, verilerin üzerine yazmanın yanı sıra depolama performansı ve disk kullanımı kaybından kaynaklanan dosya parçalarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Bu teknoloji, istemciye ve platforma doğrudan erişim sağlar, böylece son kullanıcılar görüntüleri doğrudan yüksek hızlarda indirebilir, alabilir, tarayabilir ve oynatabilir. Kurumsal düzeylerde video veri güvenliğini korurken, basitleştirilmiş bir işlemle arama ve yazma işlemlerinin verimliliğini artırır.

Teknoloji, bir video depolama ve yönetim sisteminin uygulanmasını ve ölçeklenmesini kolaylaştırır ve mevcut en verimli dağıtılmış depolama ve merkezi yönetimin yolunu açar.

Hem raf alanının hem de ağ bant genişliğinin sınırlı olduğu senaryolar için uygundur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir