Görebildiğinizden daha fazlası için...

Derin Öğrenme

DERİN ÖĞRENME TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Derin öğrenme, bir bilgisayarı konuşmayı tanıma, görüntüleri sınıflandırma, nesneleri algılama ve hatta içeriği tanımlama gibi insan benzeri görevleri yerine getirmesi için eğiten bir tür makine öğrenimidir. Gerçek hayattan bir örnek, kısmen derin öğrenme ile desteklenen Siri ve Cortana gibi sanal asistanlardır.

Derin öğrenme, verileri önceden tanımlanmış denklemler üzerinden çalışmak üzere düzenlemek yerine, veriler hakkında temel parametreleri ayarlar ve işleme katmanlarını kullanarak kalıpları tanıyarak bilgisayarı kendi başına öğrenmesi için eğitir. Algoritmalar, sinir ağları, insan-makine arayüzleri ve bilgi işlem gücündeki hızlı gelişmeler artık derin öğrenme uygulamalarını yeni boyutlara taşıyor.

Derin öğrenme, güvenlik endüstrisini de süpürdü ve gelişmiş site güvenliğini ve operasyonel verimliliği desteklemek için bir dizi çözümü mümkün kıldı. Derin öğrenmenin öznitelik tanıma ve görüntü sınıflandırması için faydaları, onu güvenlik alanında son derece değerli kılar. Yüz ve araç algılamadan davranış analizine kadar güvenlik endüstrisinin her yönüne dokunur.

HIKVISION İLE DAHA AKILLI VE GÜVENLİ ÇALIŞIN

Hikvision, günümüz kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu içgörüleri sağlamak söz konusu olduğunda, güvenlik ve ötesinde bir öncüdür. Yapay zeka teknolojisi ile tasarlanmış sektör lideri akıllı kameralarımız ve altyapı çözümlerimiz, insan sayma ve yüz tanımadan araç tanıma ve otomatik güvenlik uyarılarına kadar daha akıllı karar vermeyi desteklemek için bir dizi aracı entegre eder.

Hikvision’un akıllı teknolojilerine yönelik uygulama neredeyse sınırsızdır. Bankaların çalışanları, müşterileri, şubeleri ve ATM’leri korumasına yardımcı oluyoruz. Perakendecilerin mağazalarındaki ziyaretçi trafiğini anlamalarına ve satış stratejilerini optimize etmelerine yardımcı oluyoruz. Ayrıca akıllı trafik yönetimi çözümleriyle şehir yetkililerinin tıkanıklığı ve kirliliği azaltmalarına yardımcı oluyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir