Görebildiğinizden daha fazlası için...

Düşük Işık Teknolojisi

SORUNLARI ÇÖZÜME ULAŞTIRIYORUZ

Güvenlik sisteminizden gelen görüntüler ve videolar, renkleri ve kritik ayrıntıları kolayca kaybedebilir ve loş ışıkta görüntü paraziti kazanabilir. Hikvision, yenilikçi DarkFighterX ve ColorVu teknolojileri sayesinde başkalarının yalnızca siyah beyaz olarak görebileceklerini renkli olarak net bir şekilde gören kameralar sunar.

DarkFighterX

Güvenlik olaylarının çoğu geceleri olur. Bilinen tüm suçların% 70’i karanlığın altında gerçekleşiyor. Yüz özellikleri, boyları ve kıyafetleri gibi şüpheliler hakkındaki bilgiler ve araçlar – plaka numarası, rengi, türü – hepsi çok önemli adli delillerdir. Ancak düşük ışıklı ortamlarda, bu kritik ayrıntılar geleneksel kameralar tarafından kolayca gözden kaçabilir. Kızılötesi, geleneksel kameralarda görüntü keskinliğini iyileştirir, ancak renk üretimi sağlayamaz.

Hikvision, çeşitli düşük ışıklı ortamlarda görüntü işleme için yıllarca süren araştırma ve geliştirme çabalarına sahiptir.

Hikvision 2013 yılında, daha büyük bir sensör ve daha geniş bir diyafram açıklığına sahip DarkFighter teknolojisine sahip kameraları piyasaya sürdü. Sadece dört yıl sonra Hikvision, yenilikçi bir çift sensör tasarımıyla öne çıkan DarkFighterX ile endüstri standardını belirledi. İnsan gözünün rengi ve parlaklığı algılamak için kullandığı işleme dayalı olarak, biri kızılötesi görüntüleme için parlaklığı ve keskinliği garanti eden, diğeri görünür ışık için olan ve canlı renk üretimini garanti eden iki sensör kullanır. Bu sinyaller daha sonra BİR PARLAK, TAM RENKLİ görüntüde birleştirilir.

DarkFighterX Teknolojisi, ultra düşük ışıkta şaşırtıcı derecede keskin, net görüntülerin yanı sıra benzersiz parlaklık ve canlı renkler sağlar.

Not: Aşırı ışık hassasiyetine sahip olmasına rağmen, DarkFighterX çalışabilmesi için yine de ay ışığı gibi ortam ışığına ihtiyaç duyar.

 

ColorVu

Renkle Gerçek Hikayeyi Görün.

Hikvision, görüntülemede güvenlik endüstrisine yıllardır liderlik etmektedir. Bu gelenek, güçlü yeni Hikvision ColorVu Teknolojimiz ile devam ediyor. ColorVu Teknolojisi, kameraların aşırı derecede loş ortamlarda bile renkli videolar üretmesini sağlar. Rengin gerçek hikayeleri anlatmaya nasıl yardımcı olduğunu görmek için soldaki videoyu izleyin.

Karanlık, hırsızlık, izinsiz giriş ve diğer suçlar için koruma sağlar.

Gece izleme için kızılötesi aydınlatmalı geleneksel bir kamera kullanıldığında, insanlar, araçlar veya diğer önemli nesneler bulanıktır ve arka plana karışır, bu da ayrıntıların tanımlanmasını zorlaştırır.

Renkle ilgili bilgiler birçok senaryo için çok önemlidir ve veriler ve analizler için harika bir varlıktır. Ancak, geleneksel kameralar yalnızca siyah beyaz görüntüleri işlerken genellikle önemli ayrıntıları kaybederler. ColorVu Teknolojisi, birçok güvenlik sistemi kullanıcısının karşılaştığı bu yaygın soruna çözümümüzdür.

HIKVISION COLORVU TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Tam Renkli Videonun Temel Avantajları
Gerçek Renk Bilgileri
– Doğru renk sunumu
– Düşük ışıklı ortamlarda mükemmel performans

Daha fazla detay
– Siyah beyaz görüntülemeye kıyasla net bir şekilde yakalanan renk bilgileri ve daha zengin ayrıntılar

Daha İyi Görsel Deneyim
– Dengeli parlaklık
F1.0 süper diyafram açıklığı ve gelişmiş sensör gerçekçi görüntülemeyi garanti eder

Bunlar da İlginizi Çekebilir