Görebildiğinizden daha fazlası için...

Hizmet Olarak Video Güvenliği

VSaaS TEKNOLOJİSİ NEDİR?
Bulut tabanlı çözümler, birçok sektörde hızla odak noktası haline geldi ve video güvenliği bir istisna değildir.

Hizmet Olarak Video Güvenliği veya VSaaS, video tabanlı güvenlik sistemlerinin donanım ve yazılımını bulutta barındıran teknolojidir, böylece kullanıcılar, IP kameralarına herhangi bir cihaz aracılığıyla olabilecekleri her yerden erişebilir ve video görüntüleri parmaklarının ucunda olabilir. .

Yerinde sunucu kurulumu ve sistem yapılandırması gibi zorluklar olmadığından, VSaaS, küçük ve orta ölçekli işletmeler (SMB) için ideal bir seçimdir. Kullanıcılar maliyetleri sözleşme süresi boyunca dağıtabildiğinden ve yalnızca fiilen kullanılan hizmetler için ödeme yapabildiğinden, geleneksel video güvenlik çözümlerinden daha uygun maliyetlidir.

NEDEN HIKVISION VSAAS TEKNOLOJİSİ?
Yakınsak Bağlantı Sistemi
Hikvision VSaaS, farklı cihazların bir yakınsak sistem olarak birbirleriyle etkileşime girmesini mümkün kılar. Bu, önceden tanımlanmış bağlantı kurallarına göre belirli görevleri gerçekleştirmelerini sağlar; örneğin, alarm sistemi tarafından algılanan bir hırsızlık olayı, video görüntüleri ile push bildirimini tetikleyebilir ve aynı anda belirli kapıları kapatabilir ve sireni çalabilir.

Kullanıcı, IP kameralar, video kaydediciler, erişim kontrolü, izinsiz giriş alarmı ve görüntülü interkom ürünleri dahil olmak üzere çoğu Hikvision cihazıyla ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kurallar oluşturabilir.

 

Güvenli Veri Depolama
Hikvision’un VSaaS’i, iki seviyeli arızaya dayanıklı tasarımıyla verilerin ve hizmetlerin sürekli yedeklenmesini sağlar. Bu şekilde, kullanıcıların video verileri aktif olarak korunur ve verilerine 7/24 erişebilirler.

Bu, ilk olarak, küresel olarak dağıtılmış veri merkezleri ağı tarafından oluşturulur. Bir veri merkezi bir elektrik kesintisi veya ağ bağlantısı kesilirse, etkilenmemiş diğer veri merkezleri bilgileri yedekleyebilir.

Benzer artıklık, hizmet örneği düzeyinde de geçerlidir. Hizmet yükü, bir örnek başarısız olduğunda kullanıcı isteklerine zamanında yanıt verilmesini sağlamak için birden çok hizmet örneği arasında dağıtılır ve dengelenir.

Garantili Kullanıcı Deneyimi
Hikvision VSaaS, veri tabanından buluta, ardından uç etki alanına ve son olarak da kullanıcının mobil uygulamasına veya dizüstü tarayıcısına kadar çeşitli düzeylerde verilerin önbelleğe alınmasını sağlar. Her bir önbellekte depolanan veriler tam olarak ihtiyaç duyulan şey olabileceğinden, kullanıcı veri istekleri neredeyse anında alınabilir.

Sonuç, daha az ağ gecikmesi, daha düşük bant genişliği trafiği ve uygulamayı açarken veya buluttan veri talep ederken daha iyi bir deneyimdir.

Kameralara Erişim Kolaylığı
Hikvision VSaaS, kullanıcıların dizüstü bilgisayarları veya akıllı telefonları kameraların yerel alan ağında (LAN) olmadığında IP kameralarına erişmeleri için Dinamik Alan Adı Hizmeti (DDNS) sağlar.

Bir IP kameraya erişmek için, kullanıcıların yalnızca Hik-Connect DDNS aracılığıyla basit ve hatırlaması kolay bir alan adı kaydetmeleri gerekir, bu da onları sıkıcı yönlendirici yapılandırmasından ve maliyetli sabit IP adreslerinden kurtarır.

Karmaşık ağ ortamlarında Hikvision VSaaS, kameralara giden en uygun yolu otomatik olarak seçer ve LAN katmanlarının geçilmesi gerektiğinde kullanıcıların kameralara erişmesi için Eşler Arası (P2P) ağ teknolojisini kullanır. Bu işlemler, kameraların yüksek erişilebilirliğini korurken, aynı zamanda daha az ağ kaynağı tüketimi sağlar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir