Görebildiğinizden daha fazlası için...

Hikvision Temel Teknolojileri

Akıllı ve Güvenli Bir Dünya için Yenilikler

Renkle Gerçek Hikayeyi Görün.

Hikvision, görüntülemede güvenlik endüstrisine yıllardır liderlik etmektedir. Bu gelenek, güçlü yeni Hikvision ColorVu Teknolojimiz ile devam ediyor. ColorVu Teknolojisi, kameraların aşırı derecede loş ortamlarda bile renkli videolar üretmesini sağlar. Rengin gerçek hikayeleri anlatmaya nasıl yardımcı olduğunu görmek için soldaki videoyu izleyin.

Karanlık, hırsızlık, izinsiz giriş ve diğer suçlar için koruma sağlar.

Gece izleme için kızılötesi aydınlatmalı geleneksel bir kamera kullanırken, insanlar, araçlar veya diğer önemli nesneler bulanıktır ve arka plana karışır, bu da ayrıntıların tanımlanmasını zorlaştırır.

Renkle ilgili bilgiler birçok senaryo için çok önemlidir ve veriler ve analizler için harika bir varlıktır. Ancak, geleneksel kameralar yalnızca siyah beyaz görüntüleri işlerken genellikle önemli ayrıntıları kaybederler. ColorVu Teknolojisi, birçok güvenlik sistemi kullanıcısının karşılaştığı bu yaygın soruna çözümümüzdür.  

DERİN ÖĞRENME TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Derin öğrenme, bir bilgisayarı konuşmayı tanıma, görüntüleri sınıflandırma, nesneleri algılama ve hatta içeriği tanımlama gibi insan benzeri görevleri yerine getirmesi için eğiten bir tür makine öğrenimidir. Gerçek hayattan bir örnek, kısmen derin öğrenme ile desteklenen Siri ve Cortana gibi sanal asistanlardır.

Derin öğrenme, verileri önceden tanımlanmış denklemler üzerinden çalışmak üzere düzenlemek yerine, veriler hakkında temel parametreleri ayarlar ve işleme katmanlarını kullanarak kalıpları tanıyarak bilgisayarı kendi başına öğrenmesi için eğitir. Algoritmalar, sinir ağları, insan-makine arayüzleri ve bilgi işlem gücündeki hızlı gelişmeler artık derin öğrenme uygulamalarını yeni boyutlara taşıyor.

Derin öğrenme, güvenlik endüstrisini de süpürdü ve gelişmiş site güvenliğini ve operasyonel verimliliği desteklemek için bir dizi çözümü mümkün kıldı. Derin öğrenmenin öznitelik tanıma ve görüntü sınıflandırması için faydaları, onu güvenlik alanında son derece değerli kılar. Yüz ve araç algılamadan davranış analizine kadar güvenlik endüstrisinin her yönüne dokunur.

ColorVu

Renkle Gerçek Hikayeyi Görün.

Hikvision, görüntülemede güvenlik endüstrisine yıllardır liderlik etmektedir. Bu gelenek, güçlü yeni Hikvision ColorVu Teknolojimiz ile devam ediyor. ColorVu Teknolojisi, kameraların aşırı derecede loş ortamlarda bile renkli videolar üretmesini sağlar. Rengin gerçek hikayeleri anlatmaya nasıl yardımcı olduğunu görmek için soldaki videoyu izleyin.

Karanlık, hırsızlık, izinsiz giriş ve diğer suçlar için koruma sağlar.

Gece izleme için kızılötesi aydınlatmalı geleneksel bir kamera kullanıldığında, insanlar, araçlar veya diğer önemli nesneler bulanıktır ve arka plana karışır, bu da ayrıntıların tanımlanmasını zorlaştırır.

Renkle ilgili bilgiler birçok senaryo için çok önemlidir ve veriler ve analizler için harika bir varlıktır. Ancak, geleneksel kameralar yalnızca siyah beyaz görüntüleri işlerken genellikle önemli ayrıntıları kaybederler. ColorVu Teknolojisi, birçok güvenlik sistemi kullanıcısının karşılaştığı bu yaygın soruna çözümümüzdür.

 

DarkFighterX

Güvenlik olaylarının çoğu geceleri olur. Bilinen tüm suçların %70’i karanlığın altında gerçekleşiyor. Yüz özellikleri, boyları ve kıyafetleri gibi şüpheliler hakkındaki bilgiler ve araçlar – plaka numarası, rengi, türü – hepsi çok önemli adli delillerdir. Ancak düşük ışıklı ortamlarda, bu kritik ayrıntılar geleneksel kameralar tarafından kolayca gözden kaçabilir. Kızılötesi, geleneksel kameralarda görüntü keskinliğini iyileştirir, ancak renk üretimi sağlayamaz.

Hikvision, çeşitli düşük ışıklı ortamlarda görüntü işleme için yıllarca süren araştırma ve geliştirme çabalarına sahiptir.

Hikvision 2013 yılında, daha büyük bir sensör ve daha geniş bir diyafram açıklığına sahip DarkFighter teknolojisine sahip kameraları piyasaya sürdü. Sadece dört yıl sonra Hikvision, yenilikçi bir çift sensör tasarımıyla öne çıkan DarkFighterX ile endüstri standardını belirledi. İnsan gözünün rengi ve parlaklığı algılamak için kullandığı işleme dayalı olarak, biri kızılötesi görüntüleme için parlaklığı ve keskinliği garanti eden, diğeri görünür ışık için olan ve canlı renk üretimini garanti eden iki sensör kullanır. Bu sinyaller daha sonra BİR PARLAK, TAM RENKLİ görüntüde birleştirilir.

DarkFighterX Teknolojisi, ultra düşük ışıkta şaşırtıcı derecede keskin, net görüntülerin yanı sıra benzersiz parlaklık ve canlı renkler sağlar.

Not: Aşırı ışık hassasiyetine sahip olmasına rağmen, DarkFighterX çalışabilmesi için yine de ay ışığı gibi ortam ışığına ihtiyaç duyar.

Çözünürlüğün Ötesinde

4K'da Daha İyi Görüntü Kalitesi ve Daha Zengin Ayrıntılar

4K teknolojisinin hızla odaklanmaya başlamasıyla, bunu güvenlik çabalarına uygulama fırsatları artmaya devam ediyor. Hikvision, ultra yüksek çözünürlüklü ve akıllı işlevleri tüm 4K ürün setinde (kameralar, NVR’ler ve monitörler) bir araya getirerek güvenlik müşterileri için daha iyi bir deneyim sağlıyor.

Hikvision’un 4K sistemi, kullanıcılara kusursuz önizleme ve oynatımın yanı sıra inanılmaz derecede net ve net görüntüler sağlar. Tatmin edici düşük ışık performansı ile bu 4K sistemi, video içeriği analizini kolaylaştırır ve video verilerinin daha iyi kullanılmasını sağlar. Hikvision’un 4K sistemi, bant genişliğini ve depolama maliyetlerini azaltmak için H.265 + video sıkıştırmayı birleştirerek, kullanıcıların ultra yüksek çözünürlüklü video çekimlerini çok daha verimli bir şekilde yönetmelerine olanak tanır.

Hikvision’un 4K NVR’si, 4K çözünürlükte video ileten  ve 4K çıkışı olmadan yalnızca 4K kamera veya  4K codec  sağlayabilen sistemlerden daha kapsamlı bir çözüm sunan bir HDMI 2.0 arayüzü ile donatılmıştır  .

Hikvision’un akıllı ürün ailesinin bir parçası olan 4K ürünleri, yanlış alarm azaltma ve akıllı saldırı algılamaları, hat geçişi, bölge girişi, bölge çıkışı ve daha fazlası gibi özelliklerle donatılmıştır.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın